Filmsor - Mozifilmek, tévésorozatok, média

Ellopták az Oscart a Három óriásplakáttól

A minden szempontból középszerű és giccses, plágiumvádas A víz érintése lett a legjobb film.

0

Végy egy klasszikus színdarabot, újítsd fel és máris tiéd a 90. Oscar-díjátadó gála legjobb filmnek járó szobrocskája..

Emlkékeztek még arra, amikor az Ütközések (hogy mi?) kapta az Oscar-díjat a Túl a barátságon helyett? Na valami ilyesmi történt idén is, amikor a több szempontból is zseniális Három óriásplakát Ebbing határában helyett a (szerintem) egyértelmű és még középszerűre is sikeredett másolat, a Guillermo del Toro-féle A víz érintése kapta az Oscar-díjat. Az meg csak hab a tortán, hogy del Toro bezsebelte a legjobb rendezőnek járó díjat is… Magyar sikernek ezúttal nem örvendhettünk, de legalább a Magyarországon forgatott Szárnyas fejvadász 2049 bezsákolt egy fontos díjat.

Legjobb film

Szólíts a neveden!
A legsötétebb óra
Dunkirk
Tűnj el!
Lady Bird
Fantomszál
A Pentagon titkai
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb rendező

Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Tűnj el!)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Fantomszál)
Guillermo del Toro (A víz érintése)

Legjobb férfi főszereplő

Timothee Chalamet (Szólíts a neveden!)
Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Gary Oldman (A legsötétebb óra)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Legjobb férfi mellékszereplő

Willem Dafoe (Floridai álom)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)
Richard Jenkins (A víz érintése)
Christopher Plummer (A világ összes pénze)
Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb női főszereplő

Sally Hawkins (A víz érintése)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
Margot Robbie (Én, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (A Pentagon titkai)

Legjobb női mellékszereplő

Mary J. Blidge (Mudbound)
Lesley Manville (Fantomszál)
Octavia Spencer (A víz érintése)
Allison Janney (Én, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)

Legjobb idegennyelvű film

A Fantastic Woman (Chile)
Testről és lélekről (Magyarország)
The Insult (Libanon)
Szeretet nélkül (Oroszország)
A négyzet (Svédország)

Legjobb animációs film

Coco
Ferdinánd
Bébi úr
The Breadwinner
Loving Vincent

Legjobb adaptált forgatókönyv

Szólíts a neveden!
The Disaster Artist
Logan – Farkas
Elit játszma
Mudbound

Legjobb eredeti forgatókönyv

Rögtönzött szerelem
Tűnj el!
Lady Bird
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határába

Legjobb operatőr

Szárnyas fejvadász 2049
A legsötétebb óra
Dunkirk
A víz érintése
Mudbound

Legjobb vágás

Három óriásplakát Ebbing határában
Én, Tonya
Nyomd, Bébi, nyomd!
A víz érintése
Dunkirk

Legjobb eredeti filmzene

Dunkirk​​​​​​
Fantomszál
Az utolsó Jedi
Három óriásplakát Ebbing határában
A víz érintése

Legjobb eredeti betétdal

Mighty River (Mudbound)
Mystery of Love (Szólíts a neveden!)
Remember Me (Coco)
Stand Up For Something (Marshall)
This Is Me (A legnagyobb showman)

Legjobb vizuális effektus

Szárnyas fejvadász 2049
Az utolsó Jedik
A majmok bolygója: Háború
A galaxis őrzői vol. 2.
Kong: Koponya-sziget

Legjobb látványterv

A szépség és a szörnyeteg
Dunkirk
A legsötétebb óra
Szárnyas fejvadász 2049
A víz érintése

Legjobb jelmez

A víz érintése
A szépség és a szörnyeteg
Viktória királynő és Abdul
Fantomszál
A legsötétebb óra

Legjobb smink és haj

A legsötétebb óra
Viktória királynő és Abdul
Az igazi csoda

Legjobb animációs rövidfilm

Dear Basketball
Lou
Garden Party
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb rövidfilm

Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Newphew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Legjobb hangvágás

Nyomd, Bébi, nyomd!
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Az utolsó Jedik

Legjobb hangkeverés

Nyomd, Bébi, nyomd!
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Az utolsó Jedik

Legjobb dokumentumfilm

Abbicus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Legjobb dokumentum rövidfilm

Edith and Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin
Knife Skills
Traffic Stop

Share This