Oscar-jelölt a Testről és Lélekről

0 26

Legjobb Film:

Szólíts a neveden
A legsötétebb óra
Dunkirk
Tűnj el!
Lady Bird
Fantomszál
A Pentagon titkai
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb férfi főszereplő:

Timothée Chalamet, Szólíts a neveden
Daniel Day-Lewis, Fantomszál
Daniel Kaluuya, Tűnj el!
Gary Oldman, A legsötétebb óra
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Legjobb női főszereplő:

Sally Hawkins, A víz érintése
Frances McDormand, Három óriásplakát Ebbing határában
Margot Robbie, Én. Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, A Pentagon titkai

Legjobb férfi mellékszereplő:

Willem Dafoe, Floridai álom
Woody Harrelson, Három óriásplakát Ebbing határában
Richard Jenkins, A víz érintése
Christopher Plummer, A világ összes pénze
Sam Rockwell, Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb női mellékszereplő:

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, Én, Tonya
Lesley Manville, Fantomszál
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, A víz érintése

Legjobb rendező:

Dunkirk, Christopher Nolan
Tűnj el! Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Fantomszál,Paul Thomas Anderson
A víz érintése, Guillermo del Toro

Legjobb animációs film:

Bébi úr
The Breadwinner
Coco
Ferdinánd
Loving Vincent

Legjobb animációs rövidfilm:

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Legjobb adaptált forgatókönyv:

Szólíts a neveden, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan, Scott Frank & James Mángold és Michael Green
Elit játszma, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams és Dee Rees

Legjobb eredeti forgatókönyv:

The Big Sick, Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Tűnj el!, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
A víz éritése, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Három óriásplakát Ebbing határában, Martin McDonagh

Legjobb operatőr:

Szárnyas fejvadász 2049, Roger Deakins
A legsötétebb óra, Bruno Delbonnel
Dunkirk, Hoyte van Hoytema
Mudbound, Rachel Morrison
A víz érintése, Dan Laustsen

Legjobb dokumentumfilm:

Legjobb dokumentum rövidfilm:

Edith+Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Legjobb rövidfilm:

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb idegen nyelvű film:

A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Oroszország)
Testről és Lélekről (Magyarország)
The Square (Svédország)

Legjobb vágás:

Nyomd, Bébi, nyomd, Jonathan Amos, Paul Machliss
Dunkirk, Lee Smith
Én, Tonya, Tatiana S. Riegel
A víz érintése, Sidney Wolinsky
Három óriásplakát Ebbing határában, Jon Gregory

Legjobb hang:

Nyomd, Bébi, nyomd ,Julian Slater
Szárnyas fejvadász 2049, Mark Mangini, Theo Green
Dunkirk, Alex Gibson, Richard King
A víz érintése, Nathan Robitaille
Star Wars: Az utolsó Jedik, Ren Klyce, Matthew Wood

Legjobb hangkeverés:

Nyomd, Bébi, nyomd, Mary H. Ellis, Julian Slater, Tim Cavagin
Szárnyas fejvadász 2049, Mac Ruth, Ron Bartlett, Doug Hephill
Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo
A víz érintése, Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern
Star Wars: Az utolsó Jedik, Stuart Wilson, Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick

Legjobb díszlet:

A szépség és a szörnyeteg
Szárnyas fejvadász 2049
A legsötétebb óra
Dunkirk
A víz érintése

Legjobb filmzene:

Dunkirk, Hans Zimmer
Fantomszál, Jonny Greenwood
A víz érintése, Alexandre Desplat
Star Wars: Az utolsó Jedik, John Williams
Három óriásplakát Ebbing határában, Carter Burwell

Legjobb betétdal:

Mighty River, Mudbound, Mary J. Blige
Mystery of Love, Szólíts a neveden, Sufjan Stevens
Remember Me,  Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
Stand Up for Something, Marshall, Diane Warren, Common
This Is Me A legnagyobb showman, Benj Pasek, Justin Paul

Legjobb smink és haj:

A legsötétebb óra
Viktória királynő és Abdul
Az igazi csoda

Legjobb kosztüm:

Szépség és a Szörnyeteg
A legsötétebb óra
Fantomszál
A víz érintése
Viktória királynő és Abdul

Legjobb vizuális effektek: