A független filmes Gotham-díjak hétfő esti átadóján posztumusz különdíjat kapott Chadwick Boseman, akinek özvegye, Simone Ledward Boseman vette át az elismerést, és a színész halála óta először beszédet is tartott vastagbélrákban elhunyt kedvese emlékére.
“Ő volt a legőszintébb ember, akivel valaha is találkoztam. Az igazság olyan, amit sokan könnyedén elkerülnek. Viszont, aki nem őszinte, annak lehetetlenség igazán élnie. Ő ezt az utat választotta. Nem élhetett teljes életet, de eltökélt volt.” – mondta Boseman a felesége.
A Ma Rainey: A blues nagyasszonya című alkotás volt Boseman utolsó filmje, mely halála után került csak bemutatásra.
Chadwick Boseman 2020 augusztusában halt meg családja körében Los Angelesben. A színésznél 2016-ban diagnosztizálták a betegséget, így már betegen forgatta a Fekete Párduc című filmjét is.